Награди за даровити ученици

Община Троян награди 38 ученици с изявени дарби от направленията "Наука, култура и изкуство“ и "Спорт“ – от тях 22 са от нашето училище. Те достойно са представили спортните клубове, които развиват традиционните за града спортове като ориентиране, биатлон, самбо и джудо; спечелили са награди в конкурси, фестивали, състезания.

Резултати от Коледно математическо състезание 10.12.2016 г.

Нашите ученици отново взеха участие и се представиха достойно в традиционното Коледно математическо състезание 10.12.2016 г.

Резултати от състезанието на Асоциацията на Кеймбридж училищата в България

Постиженията в различните нива и възрастови групи:

1. Борислав Божков, 4 кл., ниво Flyers - 51,5 т.

2. Маргарита Тотева, 6 "в" кл., А1 - 54 т.

3. Станислав Василев, 5 "в" кл., А1 - 52,5 т.

4. Надежда Краевска, 8 "а" кл., А2 - 70,5 т.

5. Мишел Дудев, 9 "б" кл., В1 - 44 т.

6. Девора Цочева, 10 "а" кл., В2 - 57 т.

7. Иван Камачаров, 10 "а" кл., В2 - 67,5 т.

8. Валентин Йорданов, 12 "а" кл., С1 - 65,5 т.

Със своя резултат Маргарита Тотева се класира на трето място в своето ниво А1. Тя и нейната преподавателка по английски език Поля Минкова ще бъдат наградени на ежегодната национална конференция Cambridge Day, която ще се проведе в София на 23.04.2016 г.

Изабела Христова с европейска титла по самбо

Единадесетокласничката от СОУ "Васил Левски“ - Троян Изабела Христова спечели европейска титла по самбо. Тя взе златен медал в провелото се от 8-ми до 11-ти април в Тулуза (Франция) първенство. Изабела Христова тренира в СК по джудо и самбо "Чавдар" - Троян под ръководството на Николай Матев, който е и преподавател по физическо възпитание и спорт в СОУ "Васил Левски“.

Изабела грабна златото в категория до 56 кг, побеждавайки на финала представителката на Русия. Нашата състезателка демонстрира сила и воля в тежката финална битка и заслужено спечели престижната европейска титла.

Златният медал е високо постижение за България, Троян и за СОУ "Васил Левски“ .